ورق اجدار

ورق اجدار

ورق اجدار

متالورژی و فولاد ضد زنگ

در متالورژی ، فولاد ضد زنگ

، [1] [2] که از آن به عنوان فولاد معدنی یا inox از فرانسه غیر سمی (غیر قابل اکسیداسیون) نیز شناخته می شود ، یک آلیاژ فولادی است ، با حداقل 5/10 درصد کروم از نظر جرم و حداکثر 1.2 درصد کربن با جرم. . [3] [4] قیمت ورق عرشه فولادی

فولادهای ضد زنگ از نظر مقاومت در برابر خوردگی بسیار مهم هستند که با افزایش مقدار کروم افزایش می یابد. افزودن مولیبدن مقاومت به خوردگی را در کاهش اسیدها و در برابر حمله گودالها در محلولهای کلرید افزایش می دهد. بنابراین ، درجه های مختلفی از فولاد ضد زنگ با محتوای مختلف کروم و مولیبدن وجود دارد که متناسب با محیطی است که آلیاژ باید آن را تحمل کند. مقاومت در برابر خوردگی و رنگ آمیزی ، نگهداری کم و درخشش آشنا باعث شده استیل ضدزنگ به عنوان یک ماده ایده آل برای بسیاری از کاربردها در جایی که مقاومت استیل و مقاومت در برابر خوردگی لازم است.

قیمت ورق عرشه فولادی فولاد ضد زنگ به ورق ها ، بشقاب ها ، میله ها ، سیم و لوله وصل می شود تا در آنها استفاده شود: وسایل آشپزی ، کارد و چنگال ، ابزار جراحی ، لوازم اصلی. مصالح ساختمانی در ساختمانهای بزرگ ، مانند ساختمان کرایسلر. تجهیزات صنعتی (به عنوان مثال ، در کارخانه های تولید کاغذ ، کارخانه های شیمیایی ، تصفیه آب). مخازن و تانکرهای ذخیره سازی مواد شیمیایی و مواد غذایی (به عنوان مثال تانکرهای شیمیایی و تانکرهای جاده). مقاومت در برابر خوردگی ، سهولت استفاده از آن با بخار تمیز کردن و استریل شدن ، و عدم نیاز به پوشش های سطح نیز بر استفاده از فولاد ضد زنگ در آشپزخانه های تجاری و کارخانه های فرآوری مواد غذایی تأثیر گذاشته است.
مقاومت در برابر خوردگی

مقاومت فولاد ضد زنگ

قیمت ورق عرشه فولادی (ردیف پایین) در برابر خوردگی آب نمک بهتر از آلیاژ برنز (ردیف بالا) یا آلیاژ مس-نیکل (ردیف میانی) مقاومت می کند
فولادهای ضد زنگ در معرض خوردگی یکنواخت مانند فولاد کربن هنگام قرار گرفتن در معرض محیط های مرطوب قرار ندارند. در هنگام قرار گرفتن در معرض ترکیبی هوا و رطوبت ، فولاد کربن محافظت نشده به راحتی زنگ می زند. لایه سطح اکسید آهن حاصل (زنگ) متخلخل و شکننده است. از آنجا که اکسید آهن حجم بیشتری از فولاد اصلی را اشغال می کند ، این لایه منبسط می شود و تمایل به پوسته پوسته شدن و سقوط از بدن را در معرض حمله بیشتر قرار می دهد. در مقایسه ، فولادهای زنگ نزن حاوی کروم کافی برای گذر از منفعل شدن هستند ، بطور خودبخود یک فیلم سطح بی اثر میکروسکوپی نازک اکسید کروم را با واکنش با اکسیژن موجود در هوا و حتی مقدار کمی اکسیژن محلول در آب تشکیل می دهد. این فیلم غیرفعال با جلوگیری از انتشار اکسیژن به سطح فولاد از خوردگی بیشتر جلوگیری می کند و از این رو مانع از پخش شدن خوردگی در بخش عمده ای از فلز می شود. [3] این فیلم در صورت خراشیده شدن یا به طور موقت توسط یک وضعیت ناراحت کننده در محیط که از مقاومت به خوردگی ذاتی آن درجه فراتر می رود ، خود ترمیم می شود. [5] [6]

مقاومت این فیلم در برابر خوردگی بستگی به ترکیب شیمیایی فولاد ضد زنگ ، به ویژه میزان کروم دارد.

خوردگی فولادهای زنگ نزن می تواند هنگامی رخ دهد که درجه برای محیط کار مناسب نباشد.

مرسوم است که بین چهار شکل خوردگی می توان تفاوت قائل شد: یکنواخت ،  قیمت ورق عرشه فولادی موضعی (گودال) ، گالوانیک و SCC (ترک خوردگی استرس).

خوردگی یکنواخت


خوردگی یکنواخت در محیط های بسیار تهاجمی ، به طور معمول تولید شیمیایی یا استفاده شیمیایی ، صنایع خمیر و کاغذ و غیره صورت می گیرد. به کل سطح فولاد حمله می شود و خوردگی به صورت خوردگی در میلی متر در سال (معمولاً کمتر از 0.1 میلی متر در سال) بیان می شود. برای چنین مواردی قابل قبول است) جداول خوردگی دستورالعمل ارائه می دهد. [7]

این به طور معمول در مورد فولادهای ضد زنگ در معرض محلولهای اسیدی یا اساسی قرار می گیرد. اینکه آیا یک فولاد ضد زنگ خوردگی دارد به نوع و غلظت اسید یا پایه و دمای محلول بستگی دارد. خوردگی یکنواخت به دلیل داشتن داده های خوردگی منتشر شده گسترده یا انجام آزمایش خوردگی آزمایشگاهی ، بسیار ساده است.

قیمت ورق عرشه فولادی با این حال ، فولادهای ضد زنگ تحت شرایط خاصی مستعد خوردگی موضعی هستند که باید آنها را شناسایی و از آن جلوگیری کرد. چنین خوردگی موضعی برای فولادهای ضد زنگ مشکل دارد زیرا پیش بینی غیر منتظره و دشوار است.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاریخ : ۹ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۰:۱۴:۴۸ | نویسنده : picklingplate | نظرات (0)نظرات (0)

مزایای پنهان ساخت با فولاد

مزایای پنهان ساخت با فولاد
آیا می دانید فولاد سازه در حال حاضر نزدیک به 25٪ از افزایشهای غیر مسکونی استرالیا را تشکیل می دهد ، و همچنان به محبوبیت خود ادامه می دهد. در حقیقت ، این محصول مورد نظر در ساخت و سازهای خارج از کشور ، به ویژه در انگلستان و ایالات متحده است.

اگر در نظر دارید جوانب مثبت و منفی از سازه های چوبی ، بتونی و فولادی را برای پروژه بعدی ساخت خود در نظر بگیرید ، در اینجا مزایای فولادی برای افزودن به ستون جوانب مثبت شما وجود دارد.

فولاد سازه از چوب سبک تر است
این به نظر می رسد شگفت آور است ، اما در مورد ساخت و ساز فولاد صادق است. بدیهی است اگر یک قطعه یکسان از چوب و فولاد 2X4 را وزن کنید ، به دلیل چگالی ، طبیعتاً این فلز وزن بیشتری خواهد داشت. با این حال ، هنگامی که شما به آنچه نیاز به ساختن یک ساختار صوتی نیاز دارید ، می پردازید ، طراحی یک پرتوی فلزی I در مقیاس سبکی در مقایسه با سبکترین طراحی پرتوهای چوب در بازار پیروز خواهد شد.

با ساختن یک ماده سبک تر ، معماران و طراحان می توانند پایه و اساس ساختمان و سیستم های پشتیبانی ساختاری را ساده تر کنند ، هزینه حمل و نقل و حمل و نقل را کاهش دهند و از این کاهش در بودجه برای تأمین اعتبار سایر مناطق ساختمانی استفاده کنند.

چرخش سریع تر پروژه ها
در حالی که ایمنی و انطباق در هنگام ساختن هر ساختمان یک اولویت عظیم است ، مدیران پروژه همچنین نمی خواهند 10 سال طول بکشد.

در ساخت و ساز ، زمان پول است - به ویژه هنگامی که هزینه های نیروی کار مطرح می شود. کار با فولاد می تواند به شما در انجام کار سریع کمک کند زیرا به نیروی انسانی کمتری نیاز دارد.

پرتوهای فولادی و قطعات از قبل مهندسی شده و برش لیزری به یک طراحی خاص با یک شرکت خدمات برش فولاد ، که به معنی این است که پس از ارسال برش ، آماده احداث ، سرعت بیشتری در زمان اتمام بویژه برای پروژه های در مقیاس بزرگ افزایش می یابد.

به گفته تهیه کننده فولاد ما ، لیبرتی وان استل ، ساخت با فولاد به معنی ریختن بتن کمتر و به تبع آن کمتر کامیون در سایت های ساختمانی ، کاهش سر و صدا ، ضایعات مواد و اختلال در ترافیک است.

انعطاف پذیری بیشتر برای طراحان و معماران
برخی از شگفت انگیزترین شاهکارهای معماری در تاریخ از جنس فولاد ساخته شده اند. استفاده از فولاد به تخیل معمار این امکان را می دهد که از آب درآید و به آنها این امکان را می دهد که نه تنها یک ساختار انعطاف پذیر ، بلکه به یاد ماندنی ایجاد کنند. فولاد همچنین در صورت افزودن یک ساختمان اضافی ، راه حل افزودنی ایمن تر و آسان تری را ارائه می دهد.

هزینه های زندگی را کاهش دهید
همانطور که قبلاً گفته شد ، شما می توانید در کوتاه مدت با ساختن فولاد سود ببرید ، اما آیا می دانید که این یک عمر پس انداز نیز به همراه دارد؟

فولاد قابل بازیافت است - اضافه کردن به مشکل دفن زباله با ضایعات ساختمانی غیر قابل بازیافت را متوقف کنید. هر مواد باقیمانده قابل بازیافت هستند و حتی می توانید پروژه خود را با صفحات فولادی بازیافت شده بسازید
دوام و انتخاب اقتصادی - از آنجا که فولاد به نگهداری کمی نیاز دارد ، در دراز مدت برای صاحبان ساختمان انتخاب بهتری است و حتی در طول 40-50 سال ، صاحبان ساختمان می توانند ده ها هزار دلار پس انداز کنند
نوآوری در تولید فولاد - همراه با تقاضای بیشتر ، قیمت فولاد یک راه حل مقرون به صرفه برای ساخت و ساز است. این پس انداز پس از آن می تواند به مستاجران یا مصرف کنندگان منتقل شود
حق بیمه کم شده - به لطف توانایی تحمل باد شدید ، آتش سوزی ، طغیان و فعالیت های لرزه ای که استرالیا به آن معروف است و همچنین در مقابل آفات و پوسیدگی ، شرکت های بیمه می توانند حق بیمه کمتری را برای ساختمانهای سازه فولادی ارائه دهند.
درباره ShapeCUT
ما به عنوان یک شرکت برش فلز مستقر در بریزبن با بیش از 20 سال تجربه ، ما می دانیم یک چیز یا دو در مورد برش صفحات فولادی به ابعاد دقیق با آخرین فن آوری برش. برای کلیه خدمات برش و تخته های فلزی خود در Brisbane ، امروز با ShapeCUT تماس بگیرید.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاریخ : ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۱:۵۴:۵۶ | نویسنده : picklingplate | نظرات (0)نظرات (0)

چشم انداز ضد زنگ

ساکنان بریزبن با تکمیل پیاده روی شناور RiverWalk شورای شهر بریزبن اکنون می توانند بر روی آب قدم بزنند.

فولاد ضد زنگ در قلب سیستم

پنتون به طول 850 متر و 5.4 متر است که به طور مؤثر شهر و حومه داخلی مزرعه جدید را به هم وصل می کند.

این ساختمان پنتون که در فاصله 35 متری کنار رودخانه واقع شده است ، به گونه ای طراحی شده است که به مردم اجازه می دهد احساس بودن در رودخانه را تجربه کنند - به معنای واقعی کلمه در حال پیاده روی بر روی آب.

تیم کوین ، شهردار لرد لیز ، گفت ، "بریزبن اکنون واقعاً شهر ریور استرالیا است زیرا ما از هر کشور دیگری در این کشور بیشتر استفاده می کنیم.

"تکمیل این بخش حیاتی از RiverWalk همچنین با دسترسی سریع به معابر از جمله City Cat ، خدمات کشتی ، اتوبوس و راه آهن می تواند مزیت دیگری در تقویت شبکه حمل و نقل عمومی شهر داشته باشد."

ساخته شده از پیشرفته ترین سیستم pontoon که در اطراف ساحل پیچیده می شود ، به اولین فناوری جهان که در کوئینزلند طراحی و مهندسی شده است می بالد.

ASSDA با پاسخ به بیش از 40 سؤال برای کمک فنی برای پروژه شورای شهر بریزبن ، این پروژه را پشتیبانی کرد.

ساخت سازه بالا

عضو ASSDA ، ساخت Pryde ، 35 تن هندریل و پست را برای پروژه 13.5 میلیون دلاری تأمین کرد و در ساخت بسیاری از عناصر طراحی محیط زیست که در پیاده رو به نمایش گذاشته شده اند ، مؤثر بود.

Pryde برای ایجاد یک اثر بصری از سرخ و جریان رودخانه بریزبن ، 60 دستگیره منحنی به صورت جداگانه تولید کرد ، در حالی که پستهای پشتیبانی و پستهای پر فشار که تمام بار را در خود جای داده است ، از یک طرح "حرا" مشخص است.

از فولاد ضد زنگ درجه 316 در ساخت نرده های فلزی ، نرده های فلزی و استیکرها با سطح صاف صاف استفاده شده است که توسط الکتروپولیش تقویت شده است.

طرحی که سنت جورج برای از بین بردن اژدها در اساطیر قرون وسطایی - Ascalon - الهام بخش علاوه بر خیره کننده ای برای پیشگویی کلیسای جامع سنت جورج پرت است.

Ascalon پرتره Ascalon ، طراحی شده توسط هنرمند پرت مارکوس کانینگ و کریستین د ویتری مستقر در نیویورک ، به عنوان قطعه برنده از یک رقابت بین المللی با جذب 99 مدخل انتخاب شد.

این مجسمه دارای یک قطب تلسکوپی از جنس استنلس استیل با ضخامت 186 درجه 316 با آینه کاری است که با یک پلاستیک تقویت شده با الیاف سفید (FRP) "کیپ" احاطه شده است ، که نمایانگر سنت جورج است.

خدمات جوشکاری متنوع

معتبر ASSDA توسط مهندسین و مدیران پروژه سرمایه خانه استرالیا سفارش به ایجاد قطب شد ، وزن آن حدود 2 تن است.

جان کاکی ، مدیر عامل خانه پایتخت گفت که هنرمندان چشم انداز این مجسمه را داشتند و نقش تیم وی این بود که این اتفاق بیفتد. وی گفت: استحکام قطب مرکزی باعث نگرانی هنرمندان شده است ، در حالی که مهندسان سازه به شدت به حداقل رساندن لرزش ها و به حداکثر رساندن سفتی توجه داشتند.

تحقیقات خانه پایتخت نشان داد که 316 مناسب ترین درجه خواهد بود و علاقه آنها به انتخاب از بخش های استاندارد ابعاد را تعیین می کند.

آقای قطبی گفت: "قطب نیز باید مرده بود زیرا مردم اگر اینگونه نبود ، آن را از روی چشم انتخاب می کردند." وی اظهار داشت: "ما هیچ تمایلی به سازش در مورد کیفیت نداشتیم اما نگران این بودیم که صیقل دادن بسیار گران باشد ، بنابراین در ابتدا فقط آستین پایین آینه می شد. در پایان خدمات جوشکاری متنوع گفتند که می توانند در تمام قطب به یک آینه کاری برسند و کار بسیار خوبی را انجام دادند.

"در ابتدا مطمئن نبودیم که به این کار اعتماد کنید ، اما یک بار که از کارخانه Diverse Welding بازدید کرده بودیم ، می دانستیم که آنها افراد مناسبی هستند."

کارل اشمیت مدیر خدمات متنوع جوش گفت: چالش اصلی آنها تعیین طرح جوش برای اطمینان از کار مطابق با بخش 6 AS1554 بود.

آنها لوله ای از جنس استنلس استیل را در ابعاد مختلف با هم جوش دادند تا شکل تلسکوپی قطب را ایجاد کرده و نطفه های اتصال را از صفحه (تهیه شده توسط ASSDA Member Stirlings Australia) تولید کنند ، این امکان را می دهد تا قطب را به داخل FRP "cape" وصل کند.

Ascalon به spigots وصل می شوند. قسمتها روی موقعیت یک افقی چرخانده شده و با استفاده از سیم خنک شده از فولاد ضد زنگ و فرآیندهای جوشکاری TIG جوش داده می شوند. قطب به یک آینه کامل داده شد و با استفاده از یک محصول مبتنی بر سیتریک منفعل شد.

هنرمند مارکوس کانینگ گفت: جوشکاری متنوع و خانه سرمایه برای کار با این پروژه فوق العاده بودند.

آقای کانینگ گفت: "این تصمیم دیررس برای جابجایی به یک طرح تلسکوپی بود ، که پیچیدگی کار را تحت یک جدول زمانی فشرده شده افزایش می داد ، اما آنها با آن چرخیدند و کاری را که باید انجام دهند برای انجام کار و کار درست انجام دادند." گفت

"قطب عنصر مهمی در کار است که اکنون در آن موجود است و به عناصر پاسخ می دهد - پایان آینه باعث تغییر کیفیت آن به طور چشمگیری در طول روز و شب می شود.

این مجسمه بدنبال کمک مالی 500000 دلاری از زمین شناس آینده نگر استرالیا ، مارک کرایزی به بنیاد کلیساهای هنر کلیسای جامع ساخته شد ، و تنها راهنمایی موضوع سنت جورج و اژدها بود.

تصاویر با حسن نیت ارائه دهنده مارکوس کانینگ.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاریخ : ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ | ۰۱:۰۵:۰۵ | نویسنده : picklingplate | نظرات (0)نظرات (0)

درمانهای شیمیایی سطح

استفاده موفقیت آمیز از فولاد ضد زنگ بستگی به محیط ، درجه انتخابی ، پایان سطح ، انتظارات مشتری و نگهداری مشخص دارد.

فولادهای ضد زنگ راه حلهای محکمی را ارائه می دهند ، اما در محیط های خشن یا مرزی که انتظارات زیادی از دوام دارند ، پایان سطح تأثیر بسزایی در عملکرد خواهد داشت. اتمام سطح می تواند به صورت مکانیکی (معمولاً با ساینده) و از نظر شیمیایی استفاده شود.

درک چگونگی تأثیر درمانهای شیمیایی و مکانیکی بر روی خصوصیات سطح تأثیر می گذارد و بهترین نتیجه ممکن را برای مشتری و ساختار ایجاد می کند. از تصفیه شیمیایی می توان برای بهبود عملکرد خوردگی فولاد و از این رو ظاهر آن در سرویس استفاده کرد.

 

فولادهای ضد زنگ در صورت تمیز و صاف بودن در برابر خوردگی بهترین مقاومت می کنند. پاک یعنی عدم آلودگی در سطح یا سطح آلودگی که می تواند با فولاد واکنش نشان دهد (مانند فولاد کربن یا نمک) یا باعث ایجاد شکاف و یا نقاط شروع دیگر می شود که در آن می توان خوردگی را شروع کرد.

صاف به معنای داشتن سطح کم در سطح "میکرو" است. سایشی مکانیکی سطح می تواند سطح فولاد را سخت کند و همچنین ممکن است ذرات ناخواسته را جاسازی کند.

ویژگی مشترک درمانهای شیمیایی این است که همه آنها سطح فولاد را تمیز می کنند. آنها همچنین ممکن است سطح فولاد را صاف یا سفت کرده و یا بسته به اینکه کدام فرایند انتخاب شده باشد ، آن را تحت تأثیر قرار ندهند. اما اگر به درستی انجام شود ، همه مقاومت به خوردگی را افزایش می دهد.

با رفتن به سمت راست این نمودار ، مقاومت در برابر خوردگی بهبود می یابد. نمودار اهمیت نسبی نرمی سطح و تصفیه شیمیایی سطح را نشان می دهد. می توان از آنها برای دستیابی به بهترین مقاومت در برابر خوردگی استفاده کرد.

با رفتن به سمت راست این نمودار ، مقاومت در برابر خوردگی بهبود می یابد. نمودار اهمیت نسبی نرمی سطح و تصفیه شیمیایی سطح را نشان می دهد. می توان از آنها برای دستیابی به بهترین مقاومت در برابر خوردگی استفاده کرد. مطالعه گزارش شده توسط G. Coates (عملکرد مواد - اوت 1990) به بررسی تأثیر روشهای مختلف تصفیه رنگ گرمای جوشکاری بر روی سطح 316 ، سطح 2B پرداخت.

محصولات فولاد ضد زنگ
در هنگام ساخت فولاد ، گوگرد موجود در فولاد به میزان بسیار کمی کنترل می شود. اما حتی در این سطح ذرات سولفید در فولاد باقی مانده اند و می توانند به نقاط حمله خوردگی تبدیل شوند. این پاشنه آشیل را می توان با درمان سطح شیمیایی تا حد زیادی بهبود بخشید.

بیشتر محصولات میله هنگام تولید از نظر گوگرد کمی بیشتر می شوند ، بنابراین درمان شیمیایی برای از بین بردن اجزاء سطح این محصولات اهمیت بیشتری می یابد.

عموماً تمام محصولات آسیاب برای محصولات مسطح (ورق ، بشقاب و نوار) ​​صاف می شوند زیرا ضخامت آنها کاهش می یابد.

سطح شماره 1 در صفحه ضخیم ممکن است کمرنگ یا نواقص دیگر و زبری سطح 5 تا 6 میکرومتر Ra باشد.

نورد سرد معمولی 2B بر روی ورق ضخامت 1.7 میلی متر ممکن است دارای زبری سطح 0.2 میکرومتر Ra یا بهتر باشد همانطور که در فرم های Mill نشان داده شده است.

در طی مراحل ساخت ، سطوح جدید ایجاد می شود (به عنوان مثال برش ، خم شدن ، جوشکاری و پرداخت). عملکرد خوردگی سطوح جدید به طور کلی پایین تر از محصول عرضه شده آسیاب خواهد بود زیرا سطح آن خشن تر است ، یا اجزاء سولفید که فقط در زیر سطح قرار گرفته اند در معرض دید قرار گرفته اند و یا ممکن است آلودگی نرم افزار فولادی به وجود آمده باشد.

درمانهای شیمیایی به درستی انجام می توانند سطح را تمیز کرده و از بهترین عملکرد خوردگی اطمینان حاصل کنند.

تیمارهای سطح شیمیایی را می توان به چهار گروه تقسیم بندی کرد:

ترشی - اسیدهایی که ناخالصی ها را حذف می کنند (از جمله مقیاس درجه حرارت بالا از جوشکاری یا عملیات حرارتی) و سطح فولاد را گل می کنند. "ترشی" به معنای حذف برخی از سطح استیل ضدزنگ است.
Passivation - اسیدها یا مواد شیمیایی اکسید کننده که ناخالصی ها را از بین می برد و سطح کروم را بر روی سطح تقویت می کند.
مواد چلتینگ مواد شیمیایی هستند که می توانند آلاینده های سطحی را از بین ببرند.
الکتروپولیز کردن - درمانهای الکتروشیمیایی که ناخالصی ها را از بین می برد و اثر مفید دیگری برای صاف کردن و روشن تر شدن سطوح دارند.
ترشی
مخلوط هیدروفلوریک (HF) و اسید نیتریک رایج ترین و به طور کلی مؤثرترین آنها هستند. اسیدها به صورت حمام ، ژل یا رب در دسترس هستند.

مخلوط های تجاری موجود حاوی حدود 25٪ اسید نیتریک و 8٪ اسید هیدروفلوئوریک است. این مواد شیمیایی ، فولاد ضدزنگ را خنثی کرده و سطح آن را سفت و سخت می کنند.

مراقبت از همه این مواد شیمیایی به دلیل بهداشت حرفه ای و ایمنی و همچنین ملاحظات محیطی مورد نیاز است. HF یک برنامه سمی 7 است که در بیشتر ایالت پیامدهای فروش یا استفاده دارد. به خبرنامه فنی ASSDA در این باره مراجعه کنید.

انفعال
اسید نیتریک بیشتر برای این منظور استفاده می شود. درمان غیرفعال به عنوان حمام ، ژل یا خمیر در دسترس است. فرمولاسیون موجود حاوی تقریباً 50٪ اسید نیتریک است و همچنین ممکن است حاوی اکسید کننده های دیگری مانند سدیم دیکرومات باشد. بطور صحیح استفاده می شود ، یک درمان اسید نیتریک نباید در ظاهر فولاد تأثیر بگذارد اگرچه سطوح جلا آینه باید باشد

استفاده موفقیت آمیز از فولاد ضد زنگ بستگی به محیط ، درجه انتخابی ، پایان سطح ، انتظارات مشتری و نگهداری مشخص دارد.

فولادهای ضد زنگ راه حلهای محکمی را ارائه می دهند ، اما در محیط های خشن یا مرزی که انتظارات زیادی از دوام دارند ، پایان سطح تأثیر بسزایی در عملکرد خواهد داشت. اتمام سطح می تواند به صورت مکانیکی (معمولاً با ساینده) و از نظر شیمیایی استفاده شود.

درک چگونگی تأثیر درمانهای شیمیایی و مکانیکی بر روی خصوصیات سطح تأثیر می گذارد و بهترین نتیجه ممکن را برای مشتری و ساختار ایجاد می کند. از تصفیه شیمیایی می توان برای بهبود عملکرد خوردگی فولاد و از این رو ظاهر آن در سرویس استفاده کرد.

 

فولادهای ضد زنگ در صورت تمیز و صاف بودن در برابر خوردگی بهترین مقاومت می کنند. پاک یعنی عدم آلودگی در سطح یا سطح آلودگی که می تواند با فولاد واکنش نشان دهد (مانند فولاد کربن یا نمک) یا باعث ایجاد شکاف و یا نقاط شروع دیگر می شود که در آن می توان خوردگی را شروع کرد.

صاف به معنای داشتن سطح کم در سطح "میکرو" است. سایشی مکانیکی سطح می تواند سطح فولاد را سخت کند و همچنین ممکن است ذرات ناخواسته را جاسازی کند.

ویژگی مشترک درمانهای شیمیایی این است که همه آنها سطح فولاد را تمیز می کنند. آنها همچنین ممکن است سطح فولاد را صاف یا سفت کرده و یا بسته به اینکه کدام فرایند انتخاب شده باشد ، آن را تحت تأثیر قرار ندهند. اما اگر به درستی انجام شود ، همه مقاومت به خوردگی را افزایش می دهد.

با رفتن به سمت راست این نمودار ، مقاومت در برابر خوردگی بهبود می یابد. نمودار اهمیت نسبی نرمی سطح و تصفیه شیمیایی سطح را نشان می دهد. می توان از آنها برای دستیابی به بهترین مقاومت در برابر خوردگی استفاده کرد.

با رفتن به سمت راست این نمودار ، مقاومت در برابر خوردگی بهبود می یابد. نمودار اهمیت نسبی نرمی سطح و تصفیه شیمیایی سطح را نشان می دهد. می توان از آنها برای دستیابی به بهترین مقاومت در برابر خوردگی استفاده کرد. مطالعه گزارش شده توسط G. Coates (عملکرد مواد - اوت 1990) به بررسی تأثیر روشهای مختلف تصفیه رنگ گرمای جوشکاری بر روی سطح 316 ، سطح 2B پرداخت.

محصولات فولاد ضد زنگ
در هنگام ساخت فولاد ، گوگرد موجود در فولاد به میزان بسیار کمی کنترل می شود. اما حتی در این سطح ذرات سولفید در فولاد باقی مانده اند و می توانند به نقاط حمله خوردگی تبدیل شوند. این پاشنه آشیل را می توان با درمان سطح شیمیایی تا حد زیادی بهبود بخشید.

بیشتر محصولات میله هنگام تولید از نظر گوگرد کمی بیشتر می شوند ، بنابراین درمان شیمیایی برای از بین بردن اجزاء سطح این محصولات اهمیت بیشتری می یابد.

عموماً تمام محصولات آسیاب برای محصولات مسطح (ورق ، بشقاب و نوار) ​​صاف می شوند زیرا ضخامت آنها کاهش می یابد.

سطح شماره 1 در صفحه ضخیم ممکن است کمرنگ یا نواقص دیگر و زبری سطح 5 تا 6 میکرومتر Ra باشد.

نورد سرد معمولی 2B بر روی ورق ضخامت 1.7 میلی متر ممکن است دارای زبری سطح 0.2 میکرومتر Ra یا بهتر باشد همانطور که در فرم های Mill نشان داده شده است.

در طی مراحل ساخت ، سطوح جدید ایجاد می شود (به عنوان مثال برش ، خم شدن ، جوشکاری و پرداخت). عملکرد خوردگی سطوح جدید به طور کلی پایین تر از محصول عرضه شده آسیاب خواهد بود زیرا سطح آن خشن تر است ، یا اجزاء سولفید که فقط در زیر سطح قرار گرفته اند در معرض دید قرار گرفته اند و یا ممکن است آلودگی نرم افزار فولادی به وجود آمده باشد.

درمانهای شیمیایی به درستی انجام می توانند سطح را تمیز کرده و از بهترین عملکرد خوردگی اطمینان حاصل کنند.

تیمارهای سطح شیمیایی را می توان به چهار گروه تقسیم بندی کرد:

ترشی - اسیدهایی که ناخالصی ها را حذف می کنند (از جمله مقیاس درجه حرارت بالا از جوشکاری یا عملیات حرارتی) و سطح فولاد را گل می کنند. "ترشی" به معنای حذف برخی از سطح استیل ضدزنگ است.
Passivation - اسیدها یا مواد شیمیایی اکسید کننده که ناخالصی ها را از بین می برد و سطح کروم را بر روی سطح تقویت می کند.
مواد چلتینگ مواد شیمیایی هستند که می توانند آلاینده های سطحی را از بین ببرند.
الکتروپولیز کردن - درمانهای الکتروشیمیایی که ناخالصی ها را از بین می برد و اثر مفید دیگری برای صاف کردن و روشن تر شدن سطوح دارند.
ترشی
مخلوط هیدروفلوریک (HF) و اسید نیتریک رایج ترین و به طور کلی مؤثرترین آنها هستند. اسیدها به صورت حمام ، ژل یا رب در دسترس هستند.

مخلوط های تجاری موجود حاوی حدود 25٪ اسید نیتریک و 8٪ اسید هیدروفلوئوریک است. این مواد شیمیایی ، فولاد ضدزنگ را خنثی کرده و سطح آن را سفت و سخت می کنند.

مراقبت از همه این مواد شیمیایی به دلیل بهداشت حرفه ای و ایمنی و همچنین ملاحظات محیطی مورد نیاز است. HF یک برنامه سمی 7 است که در بیشتر ایالت پیامدهای فروش یا استفاده دارد. به خبرنامه فنی ASSDA در این باره مراجعه کنید.

انفعال
اسید نیتریک بیشتر برای این منظور استفاده می شود. درمان غیرفعال به عنوان حمام ، ژل یا خمیر در دسترس است. فرمولاسیون موجود حاوی تقریباً 50٪ اسید نیتریک است و همچنین ممکن است حاوی اکسید کننده های دیگری مانند سدیم دیکرومات باشد. بطور صحیح استفاده می شود ، یک درمان اسید نیتریک نباید در ظاهر فولاد تأثیر بگذارد اگرچه سطوح جلا آینه باید باشد


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاریخ : ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۱:۰۲:۳۵ | نویسنده : picklingplate | نظرات (0)نظرات (0)

جوشکاری متالورژی های متفرقه

جوش فولادهای ضدزنگ معمولی آستنیتی مانند 304 و 316 به یکدیگر و یا خود را معمول و آسان ترین جوش فیوژن است.

با این وجود، موقعیت های بسیاری وجود دارد که لازم است جوش فولاد ضد زنگ به فولاد کربن. دو مثال معمول عبارتند از پست های نرده ای متصل به فولاد ساختاری یا صفحات دوتایی که اتصالات را به عروق فولاد ضد زنگ متصل می کنند. خواص فیزیکی مانند هدایت حرارتی و انبساط، خواص مغناطیسی، ساختار متالورژیکی و مقاومت خوردگی، که همه آنها نیاز به توجه دارند، تفاوت دارند. این مقاله روشهای لازم برای جوشکاری رضایتبخش، از جمله مراجعه به استانداردها را تشریح می کند و اقدامات احتیاطی ضروری را توضیح می دهد. ضمیمه H از AS / NZS 1554.6: 2012 بحث فنی مفصل تر از جمله مشاوره در مورد فولاد کربن جوشکاری به فولاد ضد زنگ فریتی، دوبلکس و مارنزیتی است.

فرایند جوشکاری
فرایندهای معمول TIG و MIG برای جوشکاری آستنیتیکها به فولاد کربن مناسب هستند. به عنوان یک راهنما، جوشکاری باید در دمای محیط انجام شود بدون نیاز به پیش گرم شدن (مگر اینکه احتمالا برای خشک کردن)، مگر اینکه فولاد کربن دارای بیش از 0.2٪ کربن یا ضخامت بیش از 30 میلیمتر باشد و در معرض محدودیت قرار گیرد پیش گرم شدن 150 درجه سانتیگراد معمولا کافی است. از آنجایی که فولادهای کربن حساس به ترک خوردگی هیدروژن هستند، مواد مصرفی و منطقه جوش باید خشک باشند.

آماده سازی منطقه جوش


هنگام جوشکاری فولاد گالوانیزه (یا فولاد پوشش داده شده با پوشش غنی از روی) به فولاد ضدزنگ، لازم است که روی را از منطقه گرم شده حذف کنید، زیرا ممکن است روی را به جوش تبدیل کنید، که باعث شکنندگی مایع و ترک خوردگی در ناحیه روی می شود خط نفوذ ممکن است دود از پوشش روی سلامتی و بهداشت حرفه ای (OHS) را ایجاد کند. مناطق جوش فولاد ضد زنگ نیز باید تمیز و بدون روغن یا گریس باشند، زیرا آلاینده ها باعث ایجاد کربن و حساسیت می شود، که منجر به خوردگی بین دانه ای می شود.

علاوه بر این، چون محتوای نیکل austenitics باعث می شود باس جوش بیشتر چسبناک باشد، تهیه جوش باید بیشتر باز باشد (نگاه کنید به شکل 1) و فاصله ریشه بزرگتر اجازه می دهد تا مرطوب. مواد مصرفی با سیلیکون اضافه شده (Si) همچنین با ترمیم لبه کمک می کند. اثر افزایشی محتوای نیکل این است که نفوذ به فولاد کربنی بدون نیکل بزرگتر از فولاد ضد زنگ آستنیتی است (شکل 2 را ببینید).

مواد مصرفی جوش (فلز پرکننده و گازها)


فولاد کربن نباید مستقیما به فولاد ضد زنگ آستنیتی جوش داده شود، زیرا فلز جوش متخلخل، مارتنزیت را تشکیل می دهد که دارای قابلیت انعطاف پذیری بالا است و به عنوان قرارداد ممکن است به شکاف تبدیل شود. یک روش آسان برای انتخاب پرکننده ی آلیاژی بالاتر وجود دارد که ریزش می کند تا ریز ساختار درست آستنیتی را با فریت به اندازه کافی برای جلوگیری از ترک شکاف ایجاد کند. به جدول 4.6.1 در AS / NZS 1554.6 مراجعه کنید. روش دیگر این است که از یک نمودار Schaeffler deLong (نگاه کنید به شکل 3) یا نمودار WRC 1992 به عنوان شرح در ضمیمه H2 AS / NZS1554.6 توضیح داده شود. استاندارد توصیه می کند که فولاد کربن به 304 (L) از 309 لیتر استفاده کند و فولاد کربنی به 316 (L) از 309LMo استفاده می کند.

اگر از افزودنی های نیتروژن استفاده می شود، لازم است مراقبت لازم باشد زیرا مقدار فریت فلز جوش را کاهش می دهد که ممکن است باعث ترک خوردگی داغ شود.

گاز محافظ نباید شامل اکسیژن که اغلب در مخلوط های فولادی کربن استفاده می شود. اگر یک گاز فعال مورد نظر باشد، می توان از آن استفاده کرد.

انبساط حرارتی


یک درجه تحریف ذاتی در جوشکاری فولاد کربن کم حرارتی به یک فولاد ضدزنگ آستنیتی با درجه حرارت بالا وجود دارد. ضریب انبساط برای فولاد خفیف حدود 12 در مقایسه با 17 μm / m / ° C برای فولاد ضد زنگ در محدوده 0 تا 300 درجه سانتیگراد است. همچنین بین هدایت گرما خوب فولاد کربن نسبت به هدایت حرارت ضعیف فولاد ضد زنگ (49 تا 15 W / m ° K به ترتیب 200 درجه سانتیگراد) تفاوت دارد، که بدین معنی است که فولاد ضد زنگ سرد (و قرارداد) آهسته تر از فولاد کربن، به خصوص اگر بخش های جوش ضخیم است.

برای کنترل اعوجاج، ورودی گرما باید به حداقل برسد و قبل از اجرای کامل جوشکاری، باید اتصال داده شود. یکی از ترفندها این است که به اهداف، مرکز، 1/4 امتیاز و احتمالا 1/8 امتیاز در این جهت برسد. توصیه های حرارتی و توصیه های دما برای عبور از جوشکاری فولاد ضد زنگ در بخش 5.10 AS / NZS 1554.6 داده می شود.

تمیز کردن جوشکاری پست


پس از جوشکاری، منطقه جوش را برای حذف سرباره و حرارت دادن رنگ برای بررسی یکپارچگی جوش و نیز اجازه دادن به رنگ فلز به تمیز کردن، تمیز کنید. اگر ممکن است، منطقه جوش را با شن و ماسه آهن انفجار کنید، اما اگر این امکان پذیر نباشد، در امتداد خط جوش خرد کنید تا از آلودگی فولاد کربن بر روی فولاد ضد زنگ جلوگیری شود. ASTM A380 دارای توصیه هایی برای راه حل های passivation برای جوش های خفیف و فولاد ضد زنگ است. فرمولاسیون شامل اسید پراکساکتیک و EDTA (اتیل سدیم اتیل اتراسیونیک اسید) است، اما شایعترین روش تنها شستشو مکانیکی است.

حفاظت در برابر خوردگی


فرض بر این است که فولاد کربن برای COR رنگ می شود

حفاظت از روح هنگامی که یک پوشش مانع یا عایق برای رنگ آمیزی فولاد کربن استفاده می شود، رنگ را روی فولاد ضدزنگ تا 50 میلی متر (بسته به نوع خوردگی محیط زیست) حمل کنید تا پوشش فولاد ضد زنگ که تحت تاثیر حرارت قرار گرفته است را پوشش دهد. شکل 4 یک جوش فولاد ضد زنگ با پوشش ناکافی را نشان می دهد. به طور معمول در یک جوش ضدزنگ و ضد زنگ، ساخت جوش خورده ممکن است اسید ترشی شده و با استفاده از مخلوط اسید هیدروفلوئوریک / نیترات اسمز معکوس شود، اما برای فولاد کربنی تولید فولاد ضد زنگ به علت اثر خوردگی بر روی فولاد کربن امکان پذیر نیست. اگر زون جوش در معرض شرایط خوردگی قرار گیرد و در نظر گرفته شده است که از پوشش نهایی غنی از غنی از روی روی فولاد کربن استفاده شود، پوشش لایه ای از یک رنگ مانع مناسب در امتداد لبه پوشش روی لازم است تا از انحلال احتمالی گالوانیک جلوگیری شود از پوشش روی در مجاورت فولاد ضد زنگ.

تمیز کردن ضد زنگ


کاملا جدا از هر جوش به فولاد کربن، فولاد ضد زنگ دور از منطقه جوش باید از آلودگی در هنگام ساخت محافظت شود. این شامل پاشش جوش، آلیاژهای سنگزنی فولاد کربن و پراکندگی فولاد کربن روی فولاد ضد زنگ ناشی از تماس کشویی بین کربن و فولاد ضد زنگ است. اگر آلودگی اتفاق می افتد، باید آن را به وسیله وسیله مکانیکی برداشته شود، سپس با استفاده از رب اسکرابیت اسید نیتریک یا با استفاده از چسب زدن و پاکسازی می شود. رطوبت Passivation بر سطح پایان فولاد ضد زنگ تاثیر نمی گذارد، در حالی که ترشی و رطوبت Pasivation فولاد ضد زنگ را تمیز می کند. همه اسیدها باید طبق مقررات محلی خنثی شوند و دفع شوند. سطوح باید پس از فرآیندهای اسیدی نیز کاملا شسته شوند.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاریخ : ۷ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۰:۵۲:۳۵ | نویسنده : picklingplate | نظرات (0)نظرات (0)
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ]
<<         >>


.: Weblog Themes By viablog.ir:.